ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

28 MAYIS 2020 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB

Adana  Antalya  Bursa  Denizli  Eskişehir  İstanbul  İzmir  Kocaeli  Sakarya  Samsun Trabzon 

 

      Tescilli Şirketler

»Tescilli Şirket Listesi

»Asgari Birim Fiyat Listesi


   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

      Şube İçeriği

»Şube Tarihçesi

»Şube Yönetim Kurulu

»Temsilciler

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel Basında Odamız

»Yazılı Basında Odamız

 

      Şube Kapsamındaki İller

· BALIKESİR
· BURSA
· ÇANAKKALE

 

 

      Yapı Jeofiziği Tanıtım Videosu

İNADI BIRAKIN

    Yayına Giriş Tarihi: 18.02.2011  Güncellenme Zamanı: 18.02.2011 16:03:02  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

TMMOB`a bağlı meslek odası yöneticileri BESOB Büyük Sanayi Sitesi konusunda yetkilileri uyararak projeden vazgeçilmesini talep etti,projenin iptali için tekrar dava açacaklarını bildirdi. İKK Sekreteri Fikri Düşünceli, "Doğanbey`deki gibi geri dönüşü olmayan tahribata yol açacak bu projeden vazgeçin" çağrısında bulundu.

 Bursa‘nın gündeminden düşmeyen Kestel‘de kurulacak BESOB Büyük Sanayi Sitesi‘yle ilgili olarak meslek odalarından bir kez daha uyarı geldi. TMMOB‘a bağlı meslek odalarının oluşturduğu İKK üyeleri, projeden vazgeçme talebini yinelerken İKK Sekreteri Fikri Düşünceli, projenin başından beri usulsüz olduğunu öne sürerek, "Son olarak Büyükşehir Belediye Meclisi, 31 Ocak 2011 tarihinde yapılan olağanüstü toplantısında BESOB Sanayi Sitesi‘nin 1/25000‘lik plan değişikliğine yapılan askı itirazlarının reddi kabul edilmiş, bu karar itiraz sahiplerine bildirim süreci, Büyükşehir Belediye Başkanı‘nın onay süreci beklenilmeden aynı meclis toplantısında bir sonraki madde de 1/5000‘lik plan değişikliği görüşülerek onaylanmıştır. Bu usulsüz bir işlemdir. Bu usulsüzlük ortada dururken dün de Kestel Belediye Meclisi plan değişiliğini onaylamıştır. Bu işlemler usulsüzlk silsilesidir." dedi.

DAYATMA PROJE

 Projenin zorlama ve dayatma olduğunu belirten Düşünceli, "Bursa‘nın geleceğini ipotek altına alacak, yakın çevresindeki I. sınıf tarım arazilerini yok edecek, su toplama havzasının bütünlüğünü bozarak su kaynaklarını kirletecek, yok edecek bu bölgede yapılaşma baskısı ve rant yaratmanın dışında hiçbir katkısının olmayacağı çok açık olan bu projenin bir dayatma ile gerçekleştirilmek istendiğini kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz" diye konuştu.

HAİN BİR PROJEDİR!

 Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 2. Başkanı Orhan Sarıbal, mevcut alanda önemli su havzası bulunduğunu hatta yabancı ortaklı bir şirketin oradaki yer altı suyunu alarak, doğal su diye insanlara dağıttığını öne sürdü.

 Sarıbal, "BESOB projesine meslek odaları karşı. Her konuda halka giden, referandum yapan insanlar bu proje için de halka fikirlerini sormalıdırlar. Bu tam bir dayatma projedir. Ayrıca mevcut alanda Alaçam ve Aksu‘da son 5 yılda arazilerin el değiştirme tespitleri de kamuoyuyla paylaşılsın." dedi.

 Mimarlar ve Ziraat Mühendisleri Odası Bursa şube başkanları da projenin yapılacağı alanda yapılaşma baskısının artacağını ve bunun da verimli toprakları tahrip edeceğini söyledi.

Okunma Sayısı: 557

Bursa Şube Kaynaklı Yazılı Basında Odamız »
Tüm Yazılı Basında Odamız »

 

COPYRIGHT © 2020 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.