ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

02 ŞUBAT 2023 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB
 

   ETKİNLİK GİRİŞ SAYFASIEtkinlik Giriş Sayfası

      Etkinlik İçeriği

»Kongrenin Amacı

»Düzenleme Kurulu

 
 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

TÜRKİYE 16. ULUSLARARASI JEOFİZİK KONGRE VE SERGİSİ Kongrenin Amacı

Kongrenin Amacı 

07 - 10 Aralık 2004 tarihlerinde MTA Kültür Sitesi‘nde düzenleyeceğimiz 16. Uluslararası Jeofizik Kongre ve Sergi‘sinde ülkemizin kalkınmasında önemli rol oynayan "Enerji Kaynaklarımız" adlı panelde kömür, jeotermal, su kaynaklarımız, hidrolik enerji, hidrojen enerjisi, nükleer enerji, güneş, rüzgar, petrol, gaz ve gaz hidratlar tartışılarak, ülkemizin gereksinim duyduğu enerjinin kendi öz kaynaklarımızdan karşılanması  için çözümler üretilecektir.Bu panelimizde ülkemizin, konusunda uzman en seçkin öğretim üyelerimiz ve özel sektör temsilcilerimiz görüşlerini açıklayacaklardır.

Kongre açılışında bakanlık üst düzey yetkililer ile birlikte. " Küresel Enerji ve Kalıcı Çözüm İçin Hidrojen Enerji Sistemi" fikrini ortaya atan ve tüm dünya bilim adamları tarafından desteklenen, BM Uluslararası Hidrojen Enerjisi Teknolojileri Merkezi‘nin İstanbul‘da kurulması çalışmalarını yürüten, Dünya Hidrojen Enerji Konseyi Başkanı, Sayın Prof. Dr. T. Nejat VEZİROĞLU "21. Yüzyılın Enerjisi: Hidrojen Enerji Sistemi" konusunda ve Sayın Prof. Dr. Ahmet Mete IŞIKARA konuşma yapacaklardır.

Aynı şekilde çağrılı konuşmacılar programımızda, yurt içinde ve yurt dışında yatırım yapan  şirketlerin arama, üretim stratejileri, sorunları ve çözümleri hakkındaki görüşler, sürdürülebilir kalkınma ve madencilik, maden sektörünün durumu ve geleceğe bakışı, yeni maden yasası ile madenciliği bekleyen sorunlar ve çözüm önerileri Türkiye‘de deprem sigortalamasının durumu dile getirilecektir.

İlgili tüm meslek disiplinlerinin, kurum ve şirket temsilcilerinin yer alacağı "Deprem Dayanaklı Yapı Tasarımı" adlı özel bir oturumumuzda, Bayındırlık ve İskan Bakanı Müsteşarı Sayın Sabri Özkan ERBAKAN yer alacak, Özel Çağrılı Konuşmacılarda DASK Başkanı Sayın İdris SERDAR bir konuşma yapacak, ayrıca petrol-doğalgaz, maden ve daha pek çok konuda ülkemizin kalkınmasına ışık tutacak teknik bildiriler sunulacaktır.

Dört gün sürecek olan, yurtiçi ve dışından uzmanların katılacağı kongrede 40 adet teknik bildiri, "Enerji Kaynaklarımız" adlı panel, "Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı" adlı özel oturum ve ülkemiz sorunlarına yönelik, seçkin kişilerden oluşan  "Özel Çağrılı Konuşmacılar" bölümü yer alacaktır.

 

 
 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.