ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

02 ŞUBAT 2023 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB
 

   ETKİNLİK GİRİŞ SAYFASIEtkinlik Giriş Sayfası

      Etkinlik İçeriği

»Davet

»Başkanlar Konseyi

»Düzenleme Kurulu

»Bilimsel Kurul

»Konu Başlıkları

 
 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

IPETGAS - TÜRKİYE 18. ULUSLARARASI PETROL VE DOĞALGAZ KONGRE VE SERGİSİ Davet

Değerli Katılımcılar,

18. Türkiye Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Kongre ve Sergisi, IPETGAS 2011, Türkiye Petrol Jeologları Derneği, TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası ve TMMOB Petrol Mühendisleri Odası tarafından 11-13 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecektir.

IPETGAS 2011‘in amacı, petrol ve doğalgaz sektöründe çalışan yer bilimci, mühendis ve yöneticilerin bilgilerini güncellemek, sektör çalışanları ile fikir alışverişinde bulunarak deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak, Türkiye ve çevresindeki coğrafyanın petrol ve doğalgaz potansiyeli ile enerji arz güvenliğine ilişkin konuların tartışılacağı bir ortam yaratmaktır.

Bilindiği gibi ülkelerin kalkınmasında vazgeçilmez girdiler olan ve ulusal ekonomiler ile dış politikalardaki gelişmeler açısından stratejik öneme sahip olan petrol ve doğalgazın uluslararası ticaretinde, el değiştirmeler çoğu kez kıtalar arası ve deniz aşırı olarak gerçekleşmektedir. Bu da pazar ve taşımacılığı ekonomik anlamda çok önemli bir girdi olarak karşımıza çıkarmaktadır. Ülkemiz son 20 yılda yaptığı yatırımlarla önemli bir doğalgaz tüketicisi ve pazarı konumuna gelmiştir. Yine son dönemde yapılan çok uluslu boru hatları yatırımlarıyla, Türkiye önemli bir "enerji köprüsü" durumuna da gelmiş, ayrıca artan petrol fiyatları karşısında yeni ve yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi ve enerji kaynaklarını çeşitlendirilmesi konularında da politikalar geliştirmeye başlamıştır.

Kafkas, Hazar ve Orta Doğu coğrafyalarında meydana gelen son gelişmeler, Avrupa‘dan, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Hazar Bölgesi ve Orta Asya‘ya kadar uzanan geniş bir coğrafyanın ortasında yeralan Türkiye‘nin kalıcı istikrarın, güvenliğin ve Doğu-Batı enerji iletiminde kesintisiz enerji arzının sağlanmasındaki stratejik ve jeopolitik önemini bir
kez daha ortaya koymuştur. Doğu ile Batı arasında enerji köprüsü oluşturmanın yanı sıra, başta Karadeniz ve Akdeniz deniz alanları olmak üzere diğer aranmamış ya da az aranmış alanları ile Türkiye, hızla artan küresel enerji talebinin karşılanmasında da hidrokarbon arama ve üretimi açısından önemli imkanlar sunmaktadır.

Kongre‘de Türkiye ve çevresinde hidrokarbon arama, sondaj, üretim ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra taşınması, pazarlanması, arıtılması ve depolanmasına ilişkin son gelişmeler; LPG, LNG, CNG konularına ait teknolojiler ile yeni ve yenilenebilir enerji kaynakları teknik, ekonomik, hukuki ve çevresel boyutları ile ele alınacaktır.
Bu amaçlar doğrultusunda düzenlenecek paneller, davetli konuşmacılar, poster sunumları ve endüstrinin önemli şirketlerinin katılacağı sergisiyle IPETGAS 2011 oldukça geniş bir içeriğe sahip olacaktır. Ayrıca, Kongre süresince ilki SPE (Society of Petroleum Engineers) Türkiye Bölümü tarafından Türkiye 17. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Kongre ve Sergisi‘nde organize edilen "SPE Türkiye Öğrenci Tebliğ Yarışması" gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikle, gelecek vadeden lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin mesleğe kazandırılması ve yeni iş olanaklarının yaratılması amaçlanmaktadır. IPETGAS 2011 Düzenleme Kurulu adına, sizleri mesleki tecrübelerinizi endüstrinin diğer çalışanları ile paylaşmak üzere bildiri vermeye ve şirketinizin geliştirdiği, kullandığı yeni teknolojileri sergilemek üzere IPETGAS 2011 Kongre ve Sergisi‘ne katılmaya davet ediyoruz. Kuşkusuz katılımınız Kongre ve Sergimize ayrı bir önem ve ayrıcalık katacaktır. Türkiye 18. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Kongre ve Sergisi için 11 Mayıs 2011 tarihinde Ankara‘da buluşmak dileğiyle.

Düzenleme Kurulu Adına,
Zühtü Batı
Başkan

 
 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.