ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

02 ŞUBAT 2023 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB
 

   ETKİNLİK GİRİŞ SAYFASIEtkinlik Giriş Sayfası

      Etkinlik İçeriği

»Sunuş

»Kongre Düzenleme Kurulu

»Kongre Yürütme Kurulu

 
 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

JEOFİZİK MÜHENDİSLİĞİ 3. ÖĞRENCİ KONGRESİ Sunuş

SUNUŞ

Üniversite eğitiminin kazandırdığı üstün meziyet ve mühendislik yeteneklerinin yanı sıra hür düşünceye sahip nitelikli, iletişim kurabilen ve fikirlerini özgür bir ortamda  ortaya koyarak karşı düşüncelere saygılı şekilde tartışma yapabilen bireylerin yetişmesine  katkı sağlayacak olan TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası‘nın organize ettiği; "Jeofizik Mühendisliği 3. Öğrenci Kongresi" 20-21 Ekim‘de İTÜ Kültür Sanat Birliği Salonlarında yapılacaktır. Birincisi İzmir ve ikincisi ise Ankara‘da yapılmış olan aynı isimli kongrenin bu kez İstanbul‘da İTÜ Maden Fak. Jeofizik Mühendisliği Bölümü, İÜ Mühendislik Fak. Jeofizik Mühendisliği Bölümü, BÜ KRDAE Jeofizik A.B.D. ve İTÜ Kültür Sanat Birliği‘nin ev sahipliğinde çok daha geniş bir öğrenci katılımı ile gerçekleşmesi başlıca övünç kaynağımız olacaktır.

Son yıllarda gelişen bilgisayar ve elektronik teknolojisinin ürünü olarak yöntem ve yorumlama tekniklerindeki önemli yenilik ve başarılı uygulamaları, yerbilimleri alanındaki problemlerin çözümünde Jeofizik Mühendisliğini vazgeçilmez kılmaktadır. Ülkemizde de anlaşılan bu gerçek kapsamında çağdaş ve evrensel bilim yelpazesinde Jeofizik Mühendisliği haklı olduğu prestiji gün geçtikçe kazanmaktadır. Jeofizik Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerimiz Jeofizik öğrencilerinde bu olgunun olumlu heyecanını gözleyeceğimizi umduğumuz yeni bir Öğrenci Kongresine katılımınızdan dolayı sevincimiz sonsuzdur. Bu birlikteliği sağlamayı görev sayan meslek kuruluşumuz olan Jeofizik Mühendisleri Odasının özverili çabalarının her zaman şükranla takdir edileceği açıktır.

Üniversitelerde jeofizik mühendisliği eğitimi gören öğrencilerin; eğitim, öğretim ve üniversiteye ait sorunlarının öğrenci kulüplerinin sözcüleri ile dile getirileceği kongrenin ilk gününde TMMOB, Oda ve Üniversite temsilcilerinin katılacağı "ÜNİVERSİTE - MESLEK ÖRGÜTLERİ -ENDÜSTRİ" konulu bir panel gerçekleştilecektir. Kongrenin ikinci gününde ise 20 civarında teknik bildiri ve poster sunumları öğrenciler tarafından yapılacaktır.

Türkiye‘deki tüm Jeofizik Mühendisliği bölümlerine bağlı Üniversite öğrencilerinin bir araya getirip kaynaştıracak bu kongrenin gerçekleşmesinde mezuniyet bitirme çalışmalarının ürünü olan bildiriler ile katkı koyan öğrenci ve onlara danışmanlık yapan öğretim üyelerine sonsuz teşekkürler.

Prof. Dr. İlyas Çağlar

Kongre Yürütme Kurulu Adına

İTÜ Maden Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı

 
 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.