ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

02 ŞUBAT 2023 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB
 

   ETKİNLİK GİRİŞ SAYFASIEtkinlik Giriş Sayfası

      Etkinlik İçeriği

»GENEL BİLGİLER

 
 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

SEG ULUSLARARASI JEOFİZİK KONFERANSI VE PETROL&GAZ SERGİSİ

17.09.2012 - 19.09.2012()

Genel Bilgier

Yerli ve yabancı firmaların yer aladığı bu konferans ve sergide, jeofizik, petrol ve doğalgaz alanındaki son gelişmeler, teknik oturumlar, tartışmalar ve atölye çalışmaları ile derinlemesine ele alınmıştır.

İstanbul-2012 ile; çevresinde fosil yakıtlar üreten ülkelerdeki ulusal ve uluslararası firmalar ve jeofizik mühendisleri bir araya gelmiştir. Böylece, ülkemizin bu sektörde bir ana merkez olması, önemli anlaşma ve görüşmelerin ülkemizde yapılması sağlanacaktır. Düzenlenen kongre ve sergi ile; Karadeniz ve Akdeniz‘e komşu ülkelerin bilgi ve teknoloji alışverişinin sağlanması, mevcut işbirliği bağlarının güçlenmesi ve yeni işbirliği imkânlarının ortaya çıkartılması için uluslararası bir platform oluşturulmuştur.

Ana teması fosil yakıtlar olan bu organizasyona, dünyanın farklı ülkelerinden üst düzey yöneticiler, uluslararası firmalar ve önemli bilim insanları katılmıştır. Kongremizde, ülkemizden, Amerika, Avrupa, Asya ve Ortadoğu ülkelerinden tanınmış bilim insanları 160‘dan fazla bildiri sunmuştur. Bu bildirilerde fosil yakıtlar ve jeotermal gibi doğal kaynakların aranmasında kullanılan jeofizik yöntemlerde; veri toplama, veri işlem ve yorum tekniklerindeki yeni gelişmeler tartışılmış ve Türkiye‘ ye komşu ülkelerdeki farklı petrol arama uygulamaları anlatılmıştır.

İstanbul Uluslararası Jeofizik Konferansı ve Petrol&Gaz Sergisi‘nin açılış töreni; 17 Eylül 2012 tarihinde değerli konuşmacıların ve firmaların katılımıyla sabah saat 09.00‘da yapılmıştır. Kongre açılışında, Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Sayın M. Emin Candansayar, Jeofizik Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şevket Demirbaş, Teknik Komite Sorumlusu Necati Gülünay, SEG Başkan yardımcısı Sayın Bill Abriel, İstanbul IGC 2012 Onursal Başkanı Sayın Öz Yılmaz, TPAO Genel Müdürü Sayın Mehmet Uysal konuşma yapmışlardır.

Açılış töreni sonrası, saat 11.30‘da, konukların katılımıyla sergi alanı değerli misafirlerin ve katılımcıların ziyaretine açılmıştır.

TPAO, CGGVeritas, Landocean Energy Services co.LTD. , Sercel, Dana Geophysics, FairfieldNodal, ION, Atikol, Fugro Seismic Imaging LTD./ Fugro Oceansismica spa/Fugro-Geoteam as, OYO Geospace Corporation, XI ‘an Senshe Electronic Technology Corporation, DMT GmbH & CO. KG / Petrologic Geophysical Services GmbH, Sentez Yer ve Yapı Muh., Prospectiuni S.A., Polaris Seismic International, Saudi Aramco, Advanced Geosciences Europe SL , Elsevier B.V , Geophysical Equipment Factory Limited (GEFL), PanImaging Software Development Limited, Arar Petrol ve Gaz A.U.P.A.S, Knowledge Reservoir, Viking Geophysical Services LTD.sergi alanında standı bulunan firmalardır.

İstanbul Uluslararası Jeofizik Konferansı ve Petrol&Gaz Sergisi, teknik oturumların ve bildiri sunumlarının yanı sıra, sosyal ve kültürel açıdan da bütünüyle Uluslararası bir kongre olmuştur.


 
 
 
  

Fotoğraflar

Güncellenme Zamanı: 26.11.2014 14:17:17
 
 

 
 »SEG ULUSLARARASI JEOFİZİK KONFERANSI VE PETROL&GAZ SERGİSİ
   17.09.2012 - 19.09.2012
   ()

 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.