ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

18 EYLÜL 2021 , CUMARTESİ

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB

Adana  Antalya  Eskişehir  İstanbul  İzmir  Kocaeli  Samsun Trabzon 

 

      Tescilli Şirketler

»Tescilli Şirket Listesi

»Asgari Birim Fiyat Listesi


   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

      Şube İçeriği

»Şube Tarihçesi

»Şube Yönetim Kurulu

»Temsilciler

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel Basında Odamız

»Yazılı Basında Odamız

 

      Şube Kapsamındaki İller

· ADANA
· HATAY
· MERSİN
· OSMANİYE

 

 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

YÜREĞİR`İN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

    Yayına Giriş Tarihi: 29.10.2011  Güncellenme Zamanı: 31.10.2011 09:17:30  Yayınlayan Birim: ADANA ŞUBE  
 

Yüreğir`in çehresi değişecek Yüreğir Belediye Başkan Vekili Hıdır Bahçe, ilçenin kaderinin değişeceğini belirtti. Bahçe, "Yüreğir`e bir adliye binası yapılacak. Devasa bir sağlık kompleksi kurulacak. Bir de stadyum yapımı gündemde. Güney Kuşak Çevre yolunu da yapacağız" dedi. Daha sonra söz alan Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Melih Baki ise Hıdır Bahçe`nin "Bundan böyle Yüreğir`de kaçak yapının baş düşmanı benim" sözlerini hatırlatarak..

KÜBRA TÜRKAN / ADANA
30.04.2010
 

Önceki gün olağanüstü toplanan Yüreğir Kent Konseyi Toplantısı‘nda ilçenin öncelikli sorunları görüşüldü. Yüreğir Belediye Başkan Vekili Hıdır Bahçe, başkanlığında toplanan konsey, ilçenin geleceği için ‘ne yapılabileceğini‘ tartıştı. Toplantıda ekonomik durumu düzelenlerin bu bölgeyi hemen terk ettiğine dikkat çekildi. Başkan Bahçe‘nin açış konuşmasından sonra ilk sözü alan işadamı Nayim Yeldan, tüm yatırımlarını Yüreğir‘e yaptığını belirterek, "Bana ‘Gel Seyhan‘da inşaat yap‘ diyorlar. Ben sadece Yüreğir‘de daire yapıp satıyorum ve şu an satacak daire kalmadı. Ben Yüreğir‘i seviyorum ve yatırımları burada yapıyorum" dedi. Başkan Bahçe ilçenin kaderinin değişeceğini belirterek, "Yüreğir‘e bir adliye binası yapılacak. Türkiye‘de 4 tane örneği olan ve sağlık konusunda kentin yüzde 80‘inin talebini karşılama kapasitesinde devasa bir sağlık kompleksi kurulacak. İlçeye bir de stadyum yapımı gündemde. Güney Kuşak Çevre yolunu da yapacağız. Bu Adana‘nın ufkunu açacak" diye konuştu.

 

ÖNCE ALTYAPI VE ARSA ÜRETİMİ GEREKİYOR

 

Daha sonra söz alan Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Melih Baki ise Hıdır Bahçe‘nin "Bundan böyle Yüreğir‘de kaçak yapının baş düşmanı benim" sözlerini hatırlatarak, "Yasallaşmış gecekondulardan bir kent yaratılmış, arsa üretilmemiş. Bir yere göçle gelen insanlar, ilk önce ailesiyle birlikte başını sokabileceği bir yer arar ve bunu da yapar. Bu nedenle kaçak yapılaşmayı hiç kimse önleyemedi. Önce altyapı ve arsa üretimi gerekiyor. Yoksa bunu önleyemezsiniz" diye konuştu.

 

ÇOK KATLI YAPILAŞMANIN AZLIĞI ŞANS

Yüreğir‘de çok katlı yapılaşma olmadığını, bu nedenle ilçenin son derece şanslı bir konumda olduğunu belirten Baki, "Düzgün bir yapılaşmaya gidilirse bu Yüreğir için ciddi bir avantaj olur" dedi. Baki, Yüreğir Kent Konseyi Yürütme Kurulu‘nun belediyecilik ve alt yapı konusunda deneyimli ve kente katkı sunabilecek isimlerden oluşmasını istedi. Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Müzeyyen Şevkin ise ovaların yapılaşma açısından son derece riskli alanlar olduğunu belirterek, tarım alanlarının bundan sonraki süreçte korunmasının şart olduğunun atını çizdi. Şevkin, bu bölgede çiftlik türü evler ya da çok katlı olmayan bir yapılaşmaya gidilmesi gerektiğini de ifade ederek, "Buradaki arazilere rant gözüyle bakılmamalı. Yüreğir önemli bir zenginliktir. Tarım alanları imar açılmamalı" diye konuştu.

 

YÜREĞİR KENT KONSEYİ

Hıdır Bahçe Başkanlığı‘ndaki Yüreğir Kent Konseyi ise şu isimlerden oluştu: Recep Kabaklı, Mustafa Uçar, Ulaş Çetinkaya, Melih Baki, Ali Çağdaş Kaya, Cemal Akbulut, Alper Tansel, Sebahattin Yumuşak, İlyas Kurubulut, Nusret Baş, Abdülmuttalip Balcı, Şaban Üçgül, Leyla Sağlam Timur, Hadiye Erdinç, Berrin Ünlü, Ömer Üney, Nayim Yeldan, Hakan Çağdaş, Halis Kasap, Mehmet Emin Gülaçar.

Bağlantılar: 
http://yenisafak.com.tr/YurtHaberler/?i=254887
 

Okunma Sayısı: 538

Adana Şube Kaynaklı Yazılı Basında Odamız »
Tüm Yazılı Basında Odamız »

 

COPYRIGHT © 2021 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.