ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

08 ŞUBAT 2023 , ÇARŞAMBA

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB


JFMOBİS ÜYELİK İŞLEMLERİ


Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir, aidat borçlarını ödeyebilirsiniz.

Adana  Antalya  Eskişehir  İstanbul  İzmir  Kocaeli  Samsun Trabzon 

 

      Tescilli Şirketler

»Tescilli Şirket Listesi

»Asgari Birim Fiyat Listesi

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel Basında Odamız

»Yazılı Basında Odamız

»Oda Görüşleri

»Oda Güncesi

»Genç JFMO

»Yitirdiklerimiz

 

      LPG Sorumlu Müdür

»Sık Sorulan Sorular

»Belge Örneği

»Sözleşme Örneği

»Yönetmelik

»TMMOB Kararı

»Talep Formu

»Taahütname Örneği

 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

      Yayınlar

 
 » KİTAPLAR

 
PROF. DR. RAHMİ PINAR KENTLEŞME VEYAPI İNCELEMELERİ ÇALIŞTAYI KİTABI

Tüm Kitaplar »

 
 » JEOFİZİK DERGİSİ

JEOFİZİK DERGİSİ
SAYI: 2016 / ARALIK 1

Tüm Sayılar »

 
 » JEOFİZİK BÜLTENİ

JEOFİZİK BÜLTENİ
SAYI: 2012 / OCAK-ARALIK 69-70-71

Tüm Sayılar »

 
 » BALKAN JEOFİZİK - MAKALELER

BALKAN JEOFİZİK - MAKALELER
SAYI: 2006-2010 1-9-13

Tüm Sayılar »

 
 

TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANA YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER RESMİ GAZETE`DE YAYIMLANMIŞTIR.

    Yayına Giriş Tarihi: 15.02.2021  Güncellenme Zamanı: 12.10.2021 17:28:13  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

19-20 Eylül 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen Jeofizik Mühendisleri Odası XVIII. Olağan Genel Kurulu’nda alınan kararlar sonucunda Oda Ana Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler 12 Şubat 2021 tarih ve 31393 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

 

 

Yönetmelik Değişiklikleri:

Üyelerin Yükümlülükleri

Oda Ana Yönetmeliği Madde 8 -ç) "Askerlik yükümlülüğünü yerine getirmekte olan yedek subaylar ile er ve erbaşların üyelikleri, askerlik hizmetleri süresince askıda kalır. Bu durum, ilgililerin üyelik ödentilerini ödeme ve kanunlardan doğan diğer mesleki yükümlülüklerini ve haklarını ortadan kaldırmaz. Önceden haber vermek ve dönüşlerinde belgelendirmeleri kaydıyla askerlik süresince üyelik ödentilerinden muaf tutulurlar" bendi,

Oda Ana Yönetmeliği Madde 8 -ç) (Değişik: RG/31393-12.02.2021)  "(Askerlik yükümlülüğünü yerine getirmekte olan yedek subaylar ile er ve erbaşların üyelikleri, askerlik hizmetleri süresince askıda kalır. Bu durum, ilgililerin üyelik ödentilerini ödeme ve kanunlardan doğan diğer mesleki yükümlülüklerini ve haklarını ortadan kaldırmaz. Askere gidiş ve dönüşlerini belgelendirmeleri kaydıyla  askerlik süresince üyelik ödentilerinden muaf tutulurlar." Olarak değiştirilmiştir.

*************************************************************************************************

Oda Genel Kurulunun Toplanması

Oda Ana Yönetmeliği Madde 14-(Değişik : RG/29286-05.03.2015) "Oda Genel Kurulu, delege tam sayısının yarısının bir fazlası ile toplanır. Birinci toplantıda bu çoğunluk sağlanamazsa, ikinci toplantı çoğunluk aranmaksızın, en erken bir hafta sonra yapılır. Bu toplantıya katılan delege sayısı; Oda Yönetim, Onur ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyeleri, TMMOB Yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile Yüksek Onur ve Birlik Denetleme Kurulu aday sayısının iki katından az olamaz" bendi,

Oda Ana Yönetmeliği Madde 14-(Değişik: RG/31393-12.02.2021)  "Oda Genel Kurulu, delege tam sayısının yarısının bir fazlası ile toplanır. Birinci toplantıda bu çoğunluk sağlanamazsa, ikinci toplantı çoğunluk aranmaksızın, en erken bir hafta sonra yapılır. Bu toplantıya katılan delege sayısı; Oda Yönetim, Onur ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyeleri, TMMOB Yönetim kurulu asil ve yedek üyeleri ile Yüksek Onur ve Birlik Denetleme Kurulu aday sayısının toplamından az olamaz." Olarak değiştirilmiştir.

*************************************************************************************************

 Üye Ödentileri

Oda Ana Yönetmeliği Madde 73-b) (Değişik: RG/29969-04.02.2017) "İşsiz üyeden; işsiz olduğu süreleri Sosyal Güvenlik Kurumu dökümleri ile belgelemesi halinde işsiz olduğu aylara ait üye aidatı alınmaz. Çalıştığı aylara ait üye ödentisi, borcun ödendiği tarihteki üye ödentisi miktarı üzerinden alınır" bendi,

Oda Ana Yönetmeliği Madde "73 b) (Değişik: RG/31393-12.02.2021) İşsiz üyeden; Odaya üye olduğu tarihten itibaren, işsiz olduğu süreleri Sosyal Güvenlik Kurumu dökümleri ile belgelemesi halinde işsiz olduğu aylara ait üye aidatı alınmaz. Çalıştığı aylara ait üye ödentisi, borcun ödendiği tarihteki üye ödentisi miktarı üzerinden alınır." Olarak değiştirilmiştir.

************************************************************************************************

Toplantılara katılan üyelere yapılacak ödemeler

Oda Ana Yönetmeliği Madde-76 "Toplantının yapıldığı il dışından gelen; TMMOB Genel Kurulu Oda delegelerine, (Ek ibare: RG/29286-05.03.2015) Oda Genel Kurulu Delegelerine, Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerine, Danışma Kurulu üyelerine, komisyon ve çalışma grubu üyelerine Oda Yönetim Kurulunca saptanan miktarda harcırah ve yolluk giderleri, Oda bütçesinin ilgili bölümünden ödenir. Toplantının yapıldığı ilin belediye sınırları içinde oturanlara harcırah ve yolluk ödenmez. Sadece zorunlu giderleri Oda Yönetim Kurulu tarafından alınacak kararlar uyarınca karşılanabilir" bendi,

Oda Ana Yönetmeliği Madde-76 "Toplantının yapıldığı il dışından gelen; TMMOB Genel Kurulu Oda delegelerine, (Değişik: RG/31393-12.02.2021) Oda Genel Kurulu Delegelerine, Yönetim Kurulu, Onur Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerine, Danışma Kurulu üyelerine, komisyon ve çalışma grubu üyelerine Oda Yönetim Kurulunca saptanan miktarda harcırah ve yolluk giderleri, Oda bütçesinin ilgili bölümünden ödenir. Toplantının yapıldığı ilin belediye sınırları içinde oturanlara harcırah ve yolluk ödenmez. Sadece zorunlu giderleri Oda Yönetim Kurulu tarafından alınacak kararlar uyarınca karşılanabilir, ancak; toplantının yapıldığı yıl hariç, önceki yıllara ait aidat borcu olan TMMOB Genel Kurulu Oda delegelerine, Oda Genel Kurul delegelerine bu ödemeler yapılmaz." Olarak değiştirilmiştir.

 

TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

XVIII. DÖNEM YÖNETİM KURULU

 

 

12.02.2021 tarih ve 31393 sayılı Resmi Gazete Tıklayınız


 

Okunma Sayısı: 342

Tüm Duyurular »

 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.