ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

21 EKİM 2021 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB


JFMOBİS ÜYELİK İŞLEMLERİ


Üye Girişi yaparak kendinize ait iletişim, nüfus, eğitim vb. bilgileri görüp, bu bilgilerin yanlış veya eksik olanlarını düzenleyebilir, aidat borçlarını ödeyebilirsiniz.

Adana  Antalya  Eskişehir  İstanbul  İzmir  Kocaeli  Samsun Trabzon 

 

      Tescilli Şirketler

»Tescilli Şirket Listesi

»Asgari Birim Fiyat Listesi

      Çalışmalarımız

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel Basında Odamız

»Yazılı Basında Odamız

»Oda Görüşleri

»Oda Güncesi

»Genç JFMO

»Yitirdiklerimiz

 

      LPG Sorumlu Müdür

»Sık Sorulan Sorular

»Belge Örneği

»Sözleşme Örneği

»Yönetmelik

»TMMOB Kararı

»Talep Formu

»Taahütname Örneği

 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

      Yayınlar

 » JEOFİZİK BÜLTENİ

JEOFİZİK BÜLTENİ
SAYI: 2018 / OCAK 78

Tüm Sayılar »

 
 » KİTAPLAR

 
PROF. DR. RAHMİ PINAR KENTLEŞME VEYAPI İNCELEMELERİ ÇALIŞTAYI KİTABI

Tüm Kitaplar »

 
 » JEOFİZİK DERGİSİ

JEOFİZİK DERGİSİ
SAYI: 2016 / ARALIK 1

Tüm Sayılar »

 
 » BALKAN JEOFİZİK

BALKAN JEOFİZİK
SAYI: 2006-2010 9-13

Tüm Sayılar »

 
 

1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

    Yayına Giriş Tarihi: 31.08.2021  Güncellenme Zamanı: 20.09.2021 13:22:30  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ KUTLU OLSUN

Alman Nazi ordularının Polonya`ya ardından Sovyetler Birliği`ne saldırmasıyla başlayan II. Dünya Savaşı milyonlarca insanın ölümüne yol açtı. İnsanlık tarihinin en acımasız en kanlı savaşı 1945 Mayıs ayında son buldu. Milyonlarca yaralı, sakat ve moloz yığını hale gelmiş kentler ile acı ve gözyaşları bıraktı. Savaş bittiğinde bu felaket unutulmasın diye, Dünya Sendikalar Federasyonu  tarafından insanlık tarihinin bu acımasız, kanlı savaşın başladığı gün; 1 Eylül Dünya Barış Günü olarak kabul edildi.

1 Eylül Dünya Barış Günü, savaşların ve acıların bir daha yaşanmaması, barışın bütün toplumları ortaklaştıran bir değer olarak kabul edilmesini sağlamak amacıyla yıllardan bu yana bütün dünyada kutlanmaktadır.

İkinci Dünya Savaşı`nın başladığı 1 Eylül 1939`dan beri 81 yıl geçse de savaş ve çatışmalar yerkürenin her yerinde devam etmekte ve günümüzde milyonlarca insan mülteci konumunda hayat sürmektedir.

Büyük acılara neden olan bu savaşların üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen, dünyanın değişik coğrafyalarında savaşlar devam etmekte, etnik ve dini farklılıklar körüklenerek halklar kışkırtılmakta, birbirine düşman edilmekte insanların huzur ve barış içinde bir arada yaşama umutları yok edilmektedir.   

İnsanlığın geleceği için barış mücadelesi büyük önem taşımaktadır. Bu mücadele, demokrasi, insan haklarına saygı, adalet ve eğitimden geçmektedir. Tüm dünyada barışın, kardeşliğin, demokrasinin yerleşmesi için çaba harcanmalı; dünyamızın ve ülkemizin kaynakları silahlara, füzelere, bombalara değil, insanlığın yararına kullanılmalıdır.

Dünya barış gününde insanlığın katledildiği çeşitli savaşlar sürerken, bir yandan da kadın cinayetlerinin arttığı, çocuk gelinlerin ve çocuk çağdaş köleliğin yaşandığı bir süreç işliyor. Savaştan kaçan mültecilerin çaresizliği insan kaçakçıları tarafından sömürülüyor, birçoğunun umuda yolculuğu ölümle sonlanıyor.

"İnsanlık tarihinin en büyük yıkımlarından biri olan 2. Dünya Savaşı‘nın başlangıcı olan 1 Eylül 1939‘un 81. Yılında, aynı acılar bir daha yaşanmasın diye, savaşlar dursun diye, silahlar sussun diye bir kez daha Dünya Barış Gününü kutluyoruz.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası olarak; 1 Eylül Dünya Barış Günü`nde dünyanın değişik bölgelerinde sürmekte olan şiddet ve terör eylemlerini, kadın cinayetlerini, kadın ve çocuklara şiddeti nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.  Kimliği, kültürü, dili, dini, mezhebi, görüşü ne olursa olsun, üzerinde eşit haklara sahip yurttaşlar olarak huzur, güven ve mutluluk içinde yaşayacağımız eşitlikçi ve özgürlükçü, bireysel özgürlüklerin güvence altına alındığı demokratik bir Türkiye ve acı ve gözyaşının olmadığı kalıcı barışın sağlandığı bir dünya özlemiyle;  meslektaşlarımızın ve ulusumuzun "1 Eylül Dünya Barış Günü"nü kutluyoruz.

01.09.2021

Saygılarımızla,

 

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası

XVIII. Dönem Yönetim Kurulu 

Okunma Sayısı: 31

Tüm Basın Açıklamaları »

 

COPYRIGHT © 2021 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.