ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

02 ŞUBAT 2023 , PERŞEMBE

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB

Adana  Antalya  Eskişehir  İstanbul  İzmir  Kocaeli  Samsun Trabzon 

 

      Tescilli Şirketler

»Tescilli Şirket Listesi

»Asgari Birim Fiyat Listesi


   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

      Şube İçeriği

»Şube Tarihçesi

»Şube Yönetim Kurulu

»Temsilciler

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel Basında Odamız

»Yazılı Basında Odamız

 

      Şube Kapsamındaki İller

· KOCAELİ
· SAKARYA
· YALOVA
· DÜZCE

 

 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

Şube Tarihçesi

JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASININ KOCAELİ‘NDEKİ TARİHSEL GELİŞİMİ

Jeofizik Mühendisleri Odası Kocaeli‘ndeki örgütlenmesini İstanbul Şubeye bağlı olarak 1990 yılında İbrahim SERTÇELİK‘in İl Temsilcisi, Mücella CANBAY‘ın Temsilci yardımcısı olması ile başlamıştır.

Temsilciliğin 2.dönemi olan 1992-1994 yılları arasında da aynı göreve devam eden İbrahim SERTÇELİK‘in yardımcısı olarak Mustafa CEVHER görev yapmıştır. Bu dönemde odaya katılımlar artmış ve Kocaeli İl Temsilciliği dönem sonunda Kocaeli Bölge Sekreterliğine dönüşmüştür.

1.Dönem Kocaeli Bölge Sekreterliği 1994-1996 yılları arasında görev yapmış olup, Bölge Sekreteri Özer KENAR‘ın haricindeki yönetim kurulu üyelerini yapılan seçim sonucuna göre İstanbul Şube tarafından atanmıştır. Bu dönemde Jeofizik Mühendisleri Odası Kocaeli Bölge Sekreterliği ile İzmit Saraybahçe Belediyesi arasında protokol imzalanmıştır. İmzalanan protokolde ; zemin + 4 kat ve üstü bütün yapılarda jeofizik yöntemler kullanılarak zemin etüt raporlarının düzenlenmesi zorunlu hale getirilmiştir.

2.Dönem Kocaeli Bölge Sekreterliği 1996-1998 yılları arasında görev yapmış olup, Bölge Sekreteri Mustafa CEVHER ve yönetim kurulu üyeleri seçim ile işbaşına gelmişlerdir. Bu dönemde Bölge Sekreterliği T.M.M.O.B. Hizmet Binasına taşınmıştır. Kocaeli Bölge Sekreterliği 1998 yılında Oda Genel Kurulunda Kocaeli Şubeye dönüşerek, Mustafa CEVHER‘in başkanlığında altı ay görev yapmıştır.

Kocaeli Şube, altı ay içinde ilk genel kurulunu yaparak Murat ÖĞRETMEN başkanlığında, 1998-2010 yılları arasında (1,2,3,4,5,6. dönemler) görev yapmıştır. Bu dönemlerde Odamız çalışmaları Kocaeli kamuoyuna yayılmış özellikle 17 Ağustos 1999 Kocaeli Depremi öncesi Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği ile  ortaklaşa yapılan "Kocaeli Depreme Hazır mı" paneli ile Kent gündemine yerleşerek deprem gerçeği halkımıza aktarılmıştır. Ayrıca yine bu dönemlerde Şubemizin bütün maddi eksiklikleri (Kütüphane, masa, koltuk, bilgisayar, yazıcı, vb.) tamamlanmış, personel ihtiyacı giderilmiş, üye ve özel büro sayısı artmış, özellikle zemin etüdlerinde Jeofizik Mühendisliği çalışmaları zirve yapmıştır. Yine bu dönemlerde Kamu Kurumları ve Belediyelerle yakın diyaloglar kurulmuş, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile bir çok projede ortaklaşa çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar sonucunda Jeofizik Mühendisliği Kocaeli ili sınırlarında olmazsa olmaz hale gelmiştir. Şubemiz, 2008 yılında daire satın alınarak kendi yerinde günümüze kadar hizmet vermeye devam etmiştir.

30-31 Ocak 2010 tarihinde Şubemizin 7.dönem genel kurulu yapılmış olup, Tolga ÇETİN‘nin başkanlığında (2010-2012) Jeofizik Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak, oda amaçlarının gerçekleştirilmesi doğrultusunda çalışmalarını sürdürmüştür.

 

COPYRIGHT © 2023 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.