ANA SAYFAAna Sayfa  BİZE ULAŞINİletişim Bilgileri
   ABOUT USAbout Us    FACEBOOK TWITTER YOUTUBE

28 KASIM 2022 , PAZARTESİ

BAĞLANTILARBağlantılar SİTE HARİTASISite Haritası SİTE İÇİ ARAMASite İçi Arama

TMMOB

Adana  Antalya  Eskişehir  İstanbul  İzmir  Kocaeli  Samsun Trabzon 

 

      Tescilli Şirketler

»Tescilli Şirket Listesi

»Asgari Birim Fiyat Listesi


   ŞUBE GİRİŞ SAYFASIŞube Giriş Sayfası

      Şube İçeriği

»Şube Tarihçesi

»Şube Yönetim Kurulu

»Temsilciler

»Haberler

»Duyurular

»Basın Açıklamaları

»Görsel Basında Odamız

»Yazılı Basında Odamız

 

      Şube Kapsamındaki İller

· ARTVİN
· GİRESUN
· GÜMÜŞHANE
· ORDU
· RİZE
· TRABZON
· BAYBURT

 

 

      Jeofizik Tanıtım Videosu

Şube Tarihçesi

 

Jeofizik Mühendisleri Odası 01.08.1986 tarihinde TMMOB‘ne bağlı olarak kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Bunu takiben yurt genelinde hızla örgütlenmeye gidilmiştir. Bu çalışmalara paralel olarak Trabzon İl Temsilciliği oluşturularak Sn. Hasan TURAN İl Temsilcisi olarak atanmıştır. İl Temsilciliği 03.06.1994 Tarihinde Bölge Temsilciliğine dönüştürülerek Hasan TURAN, Nurettin TANDOĞAN, Rıdvan YANIK, İlhan OSMANŞAHİN ve Aysel ŞEREN‘ den oluşan ilk Yönetim Kurulu çalışmalarına başlamıştır.

Jeofizik Mühendisleri Odası Doğu Karadeniz illeri Bölge Temsilciliği; Trabzon merkez olmak üzere Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun illerinde 1994 yılından,2004 yılına kadar faaliyet göstermiştir.

JFMO X. Olağan Genel Kurulu kararı sonucunda, JFMO Doğu Karadeniz İlleri Bölge Temsilciliği, Şube statüsüne dönüştürülerek,JFMO Trabzon Şube Başkanlığı kurulmuştur. JFMO Genel Merkezimizin 26.04.2004 tarih ve 2004/02-297 sayılı yazılarıyla, Şube geçici yönetim kurulu atanmıştır.

 Şubemizin, çoğunluklu 10-11 Eylül 2004, çoğunluksuz olarak 17-18 Eylül 2004 tarihinde toplanan 1. Olağan Genel Kurulunun ardından yapılan seçimlerle göreve gelen I. Dönem Yönetim Kurulu Nurettin TANDOĞAN‘ın Başkanlığında, Hakan KARSLI, Osman PEKŞEN,Hasan Rıfkı GENÇER,Ömer HACISALİHOĞLU, Murat ERDURAN ve Nermin Yılmaz BAKİ den oluşmuştur.                                                                                                                                       

28-29 Ocak 2006 yılında yapılan II. Olağan Genel Kurul ve Sonrasında yapılan seçimler sonucunda II. Dönem Yönetim Kurulu, Rıdvan YANIK‘ın Şube Başkanlığında ,Hakan KARSLI,Aysel ŞEREN,Şener ULUSOY,Nuh DEMİRBAŞ,Kürşad BEKAR ve Ömer DUMAN‘dan oluşmuştur. Bu dönem içerisinde, Şube hizmet binamız ,Cumhuriyet Mahallesi Yavuz Selim Bulvarı Anaso İş Merkezi Kat:3 adresindeki yeni  yerine taşınmıştır.II. Dönem Yönetim Kurulu, III. Olağan Genel Kurulun yapılacağı  tarih olan çoğunluklu 19 Ocak, çoğunluksuz 26 Ocak 2008 tarihine kadar görevde kalmıştır.

26-27 Ocak 2008 yılında yapılan JFMO Trabzon Şubesi III. Olağan Genel Kurulu ve sonrasında yapılan seçimler sonucunda ,seçimi, tek listeyle seçime katılan Rıdvan YANIK ve listesi kazanmıştır.JFMO Trabzon Şubesi III. Dönem Yönetim Kurulu Rıdvan YANIK(Şube Başkanı),Nuh DEMİRBAŞ (Şube II. Başkanı),Nilgün SAYIL (yazman üye),Şener ULUSOY(Sayman üye-23.03.2009 tarihine kadar),Aysel ŞEREN(Sayman Üye-23.03.2009 tarihinden sonra), Üyeler;Hakan KARSLI,Ömer DUMAN,Emine KOÇ,Kürşad BEKAR,Eşref Nuri USTA,Ünal ÇOLAK,Osman PEKŞEN,Yunus ERCANLI ve Handan YILMAZ‘dan oluşmuştur.III.Dönem içerisinde Şubemiz, üyelerimizin yıllardır özlemini duyduğu kendi binasına sahip olmuş, bu dönem içerisinde İskenderpaşa Mahallesi Dervişoğlu Çıkmazı Bayraktarlar İş Merkezi Kat :5 te bulunan 96 ve 97 nolu bağımsız bölümleri satın alarak içerisinde gerekli tadilat ve düzenlemeyi de yaparak buraya taşınmıştır. Yine bu dönem içerisinde Şube yetki alanımız içerisine Ordu İli ve ilçeleri de dahil edilerek Şube çalışma ve etki alanlarımız genişletilmiştir.Yine ayni dönem içerisinde Şube demirbaşlarımız 3 kat arttırılarak Odamız envanterine dahil edilmiştir.III. Dönem Yönetim kurulunun görev süresi IV. Olağan Genel Kurulu tarihi olan 20 Şubat 2010 tarihinde sona ermiştir.  20 Şubat 2010 tarihinde yapılan IV.Olağan Genel Kurul ve sonrasında yapılan seçimler sonucunda Şubemizin yönetim kurulu;

Başkan: Rıdvan YANIK,II. Başkan: Nuh DEMİRBAŞ  Yazman: Nilgün SAYIL,Sayman:Filiz KASIM, Üye:Aysel ŞEREN,Üye: Hakan KARSLI,Üye: Ünal ÇOLAK,Yedek Üyeler ise, Ömer DUMAN ,  Kürşad BEKAR, Yunus ERCANLI, Eşref Nuri USTA,Engin KARTALOĞLU,Osman PEKŞEN ve Emine KOÇ‘tan oluşmuştur.

  

 

COPYRIGHT © 2022 TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI
MİLLİ MÜDAFAA CADDESİ NO: 10/7 06650 KIZILAY / ANKARA
TELEFON: (+90) 312 418 82 69   FAKS: (+90) 312 418 83 64
e-POSTA:

 

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.