(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 109. YIL DÖNÜMÜ

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 109. YIL DÖNÜMÜ

Döneminin en teknolojik silahlarıyla donatılmış ordularına karşı tüm imkansızlıklara ve yokluklara rağmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde elde edilen bu büyük zaferin 109. yıldönümünü kutlamanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz.

Çanakkale Zaferi bir milletin bağımsızlık mücadelesinin 109 yıllık tarihidir. Vatanını savunmak ve korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen bir milletin kahramanlık abidesidir. Emperyalizme karşı verilen Kurtuluş Savaşının ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımıdır.

Çanakkale Zaferi, Milletimizin tarih boyunca kazandığı en büyük zaferlerden biridir. Türk Tarihine damga vurmuş bir savaştır. Bu savaş tarihimize adını altın harflerle yazdırmıştır. Tarihten silinmek istenen bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur. Bu zafer hem milli tarihimizi hem de dünya tarihini yeniden şekillendirmiştir.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 109. Yıldönümünde, vatanın bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğü için Çanakkale’yi geçilmez kılan, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, kendini bu yola adayan tüm kahramanlarımızı ve kanlarını canlarını seve seve veren tüm  şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kere daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası

19.Dönem Yönetim Kurulu
Okunma Sayısı: 433