(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 Mayıs; işçi sınıfının ve emekçilerin, işsizlik ve yoksulluk için, demokratik hak ve özgürlükler için, hukuk ve adalet için  mücadele ve dayanışma  günüdür.

Ekonomik kriz toplumdaki yoksulluğu daha da derinleştirmiş işçi ve emekçilerin sosyal yaşamı ve toplumsal yaşamı çekilmez hale gelmiştir.

Bugün tüm dünyada işçi ve emekçiler, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamak için dini, mezhebi, dili, cinsiyeti ve mesleği ne olursa olsun taleplerini yüksek ses ile dile getireceklerdir.

Bugün; savaşa karşı barışın, çalışma koşullarının iyileştirilmesinin, iş kazalarının önlenmesinin, işsizlik sorununun çözülmesinin, daha iyi eğitim ve sağlık hizmetlerinin  sağlanmasının, kadın cinayetlerinin, çocuk istismarının ve hukuksuzluğun son bulmasının, yurdun dört bir yanında yüksek sesle dile getirileceği gündür.

Bugün; İşçi ve emekçi sınıfının ayrılmaz bir parçası olan mühendis mimar ve şehir plancıları olarak yokluk, yoksulluk, yasaklara, işsizliğin ulaştığı boyutlara, her gün artan hayat pahalılığına,  ortak zenginliklerimizin özelleştirilmesine, adaletsizliğe ve hukuksuzluğa  karşı sesimizi duyurmak için 1 Mayıs alanlarında olacağız.

İşçilerin ve emekçilerin sorunlarının ülke sorunlarından farklı olmayacağı gerçeğinden hareketle, işçi ve emekçilerin enflasyon ve pahalılık altında ezilmediği insan onuruna yakışır bir ücret ve sağlıklı çalışma koşullarının ve iş imkanlarının sağlandığı ve her şeyin daha güzel olacağı bir gelecek dileği ve arzusuyla 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs!

Yaşasın Tüm Emekçilerin Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü!

TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

19. DÖNEM YÖNETİM KURULU
Okunma Sayısı: 442