(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI

İŞÇİ VE EMEKÇİLERİN BİRLİK MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ

KUTLU OLSUN

27 Nisan 2009 tarihinde 5892 sayılı Kanun’la  Resmi tatil olarak kabul edilen “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü “nde,  Kamu kurum ve kuruluşlarınca kararlaştırılan işlemlerin yürütümüyle ilgili gerekli tedbirlerin alınacağı hükmü ile bizlere önemli görevler verilmiştir. 

 

Kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşu olan Jeofizik Mühendisleri Odası olarak;

 

Ülkemizin her alanında, istihdam edilen ve en az bir o kadar insanımızın özellikle de kadınlarımızın istihdam edilmeyi, beklediği önemli bir sürecin;

 

Emeğin, emekçinin; gelecekle ilgili haksızlıkların, eşitsizliklerin ve ezilmelerin olmadığı, umudun yeşereceği bir geleceğe, taşımakla taçlandırılması gerektiğini, düşünmekteyiz.

 

Bugün; savaşa karşı barışın, çalışma koşullarının iyileştirilmesinin, iş kazalarının önlenmesinin, işsizlik sorununun çözülmesinin, daha iyi eğitim ve sağlık hizmetlerinin  sağlanmasının, kadın cinayetlerinin, çocuk istismarının ve hukuksuzluğun son bulmasının, yurdun dört bir yanında yüksek sesle dile getirileceği gündür.

 

Tüm emekçilere; insan onuruna yakışır bir ücret ve sağlıklı çalışma koşullarının sağlandığı, Dünya’da ve Türkiye’de barışın adaletin  hüküm sürdüğü, çalışanların ve emeklilerin enflasyon ve pahalılık altında ezilmediği bir gelecek umudu, özlemi ve arzusuyla;

 

Başta işçi, memur ve emekçiler olmak üzere, 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyoruz

 

Yaşasın Tüm Emekçilerin Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü.

 

Yaşasın 1 Mayıs.

 

TMMOB JEOFİZİK MÜHENDİSLERİ ODASI

20. DÖNEM YÖNETİM KURULU

Okunma Sayısı: 360