(+90) 312 418 82 69

jfmo@jeofizik.org.tr

Milli Müdafaa Caddesi NO:10/7

06650 Kızılay/ANKARA
MENU
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Başkanlığını Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 103. Yıl dönümünü ve Atatürk'ün çocuklarını armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

23 Nisan 1920; Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk milletlerini ilan ettiği ve işgalci barındırdığı karşı bölgelere milli mücadele ile ulusal egemenliğe dayalı tam bağımsız bir Türkiye'nin temellerinin atıldığı tarihtir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yönetimlerin vücut yapısı laik demokratik rejimlerimizin temel kurumudur.

Büyük baba Atatürk çocuklarının gördükleri sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisan çocukları armağanı olmuştur. 23 Nisan aynı zamanda dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramdır.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası olarak; Tüm dünyayı ve dini barış, kardeşlik, hoşgörü ve demokrasinin egemen olduğu bir gelecek kutlarım, geleceğimizi emanet geziniz ülkelerinin ve milletimizin bu tatilini kutsadığı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vahyinin ilk adımı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışına önderlik eden Mustafa Kemal Atatürk ve vatanın bağımsızlığı ve kısmen uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Sa ygılarımızla,

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası

19. Dönem Yönetim Kurulu
Okunma Sayısı: 473